Dołącz na facebook'u
STOWARZYSZENIE POMOCNA DŁOŃ W GNOJNIKU
Nr KRS 0000030427
Stowarzyszenie na rzecz pomocy potrzebującym
i zapobiegania patologiom społecznym

"POMOCNA DŁOŃ"
Jak możesz pomóc
Podaruj 1% swojego podatku
Wesprzyj wyślij sms-a

Stwardnienie Rozsiane

stwardnienie-rozsiane-320x198Stwardnienie rozsiane to wciąż nieuleczalna choroba centralnego układu nerwowego, która dotyka głównie młode osoby i drastycznie odmienia ich życie. Chorzy potrzebują nie tylko opieki, niezwykle drogich leków, ale też rehabilitacji pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów, by jak najdłużej mogli zachować sprawność fizyczną i aby takie objawy choroby jak skurcze lub sztywność mięśni czy problemy z utrzymaniem równowagi dotykały ich rzadziej i w mniejszym stopniu niż osoby nieobjęte taką opieką. 

Stowarzyszenie “Pomocna dłoń” od lat współpracuje z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA w Gnojniku (www.nzozgnojnik.pl), w którym rehabilitowane są osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, ale także cierpiące na Stwardnienie Rozsiane. To tutaj rehabilitanci najlepiej znają potrzeby osób chorych, dostosowują sposób ćwiczeń i zabiegi indywidualnie do potrzeb danego pacjenta, to tutaj także funkcjonuje grupa wsparcia dla chorych na Stwardnienie Rozsiane. I chociaż część kosztów związanych z tą niezwykle kosztowną terapią pokrywa NFZ i PEFRON to wciąż zasoby Stowarzyszenia są zbyt małe, by pomóc każdemu, kto zwraca się do nas po pomoc.

Dlatego jeśli chcą Państwo, by nasi podopieczni jak najdłużej cieszyli się aktywnym życiem, byli samodzielni, mogli pracować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi prosimy o podarowanie nam 1% swojego podatku dochodowego. Każda zebrana w ten sposób złotówka daje szanse na pokrycie kosztów pobytu chorych w ośrodku, zapewnienie im zakwaterowania i wyżywienia, zwiększa ich szanse na pokonywanie codziennych trudności sprawniej i z uśmiechem na ustach. 

Rehabilitacja chorych na Stwardnienie Rozsiane odbywa się:

  • w warunkach ambulatoryjnych,
  • w ramach  Oddziału Pobytu Dziennego,
  • rehabilitacji w warunkach domowych
  • rehabilitacja stacjonarna –turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne lub dofinansowane z PFRON lub przez  różne fundacje pomagające chorym na SM

 

 Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Gnojnik  Nr KRS 0000030427